Car-Life Kłodzko
A A A

K2GPS

System K2GPS zapewnia najlepszą ochronę samochodu przed kradzieżą i uprowadzeniem. Nadajnik SL100 cały czas określa pozycję samochodu i przesyła ją do centrum monitoringu. O skuteczności systemu świadczy ekspertyza wykonana przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji w klasie Profesjonalnej.Jakość i niezawodność systemu K2GPS doceniły największe firmy ubezpieczeniowe kwalifikując go w klasie zabezpieczeń specjalnych uprawniających do uzyskania zniżki przy zawieraniu polis AC.

System lokalizacji pojazdów K2GPS składa się z dwóch podstawowych elementów: niewielkich rozmiarów modułu montowanego w pojeździe i serwerów z oprogramowaniem w Centrum K2.

Wewnątrz modułu znajdują się: odbiornik GPS wyznaczający, na podstawie sygnału satelitarnego, pozycję samochodu oraz nadajnik GSM transmitujący dane do serwerów K2. Urządzenie posiada możliwosć podłączenia układu antynapadowego (tzw. czerwony przycisk), układu autoryzacji oraz szereg wejść i wyjść interaktywne współdziałanie z układami zamontowanymi w samochodzie np. systemem alarmowym, immobilizerem, stacyjką itd.

Urządzenie ze względu na swoje małe gabaryty może być zamontowane w jednym z kilkudziesięciu miejsc w pojeździe, w związku z czym jest bardzo trudne do wykrycia. Moduł wyposażony jest w układ zasilania awaryjnego oraz posiada zaawansowane funkcje autokontroli, dzięki czemu wszelkie próby unieszkodliwienia czy nieprawidłowości w działaniu są natychmiast sygnalizowane w Centrum Monitorowania . Serwery K2 odpowiadają za nieprzerwaną 24 godzinną obróbkę i dostęp do danych transmitowanych z urządzeń.
K2GPS jest systemem pracującym w oparciu o wydzielony w sieci operatora GSM prywatny APN. Rozwiązanie takie uniemożliwia jakiekolwiek włączenia do systemu kart SIM nie posiadających uprawnień. Prywatny APN to wydzielona w strukturze operatora podsieć ,gwarantująca użytkownikowi bardzo duży poziom bezpieczeństwa przesyłanych danych. Transmisja pomiędzy poszczególnymi elementami składowymi systemu podlega szyfrowaniu

Autoryzowani użytkownicy mają możliwość ciągłego śledzenia bieżących informacji z pojazdów, a także danych archiwalnych. Dostęp do serwerów możliwy jest, po podaniu hasła, z dowolnego komputera z łączem internetowym.