Car-Life Kłodzko
A A A

JVC

JVC jest znakiem handlowym należącym do koncernu Victor Company of Japan, Limited, jednego z największych na świecie producentów sprzętu Audio/Video.

Firma Victor Comapny of Japan, Ltd., znana na rynku światowym jako JVC, powstała w 1927 roku w Japonii, jako producent pyt i gramofonów. W ciągu swojej blisko osiemdziesięcioletniej historii, technologia JVC wielokrotnie wytyczała nowe kierunki w rozwoju światowej elektroniki.

Istotnym przełomem by rok 1976, kiedy firma JVC wprowadziła na rynek pierwszy domowy magnetowid, nagrywający na taśmie 1-calowej VHS (Video Home System). JVC utrzymuje pozycje lidera w zakresie rozwoju sprzętu audio-video oraz oprogramowania (software).

Firma JVC jest zaangażowana w wiele różnych projektów kulturalnych, do najważniejszych z nich należy: JVC Jazz Festival (cykl festiwali jazzowych, odbywających się na całym świecie pod patronatem JVC, od 1984 roku, od 2000 roku również w Warszawie pod nazwą JVC Jazz Festiwal Warsaw) oraz JVC Tokyo Video Festival (odbywający się od 1978 roku festiwal filmowców amatorów, na którym młodzi twórcy mogą prezentować swoje prace, w 2005 roku ruszyła pierwsza Polska edycja festiwalu).

Od 1982 roku JVC współpracuje z organizacjami FIFA i UEFA, sponsorując Mistrzostwa świata w Piłce Nożnej oraz Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

JVC angażuje się w ochronę środowiska naturalnego. Obecnie wszystkie zakłady produkcyjne na całym świecie uzyskały już certyfikaty ISO 14001. Firma stała się pionierem w dziedzinie rozwoju produktów energooszczędnych, formułując zadania zmierzające do zmniejszenia poboru energii przez telewizory i magnetowidy w stanie czuwania.

Produkty JVC wielokrotnie były nagradzane za wysoką jakość, innowacyjność, nowoczesny wygląd, prostą obsługę. Co roku produkty JVC otrzymują prestiżowe nagrody przyznawane przez Stowarzyszenie EISA oraz tytuły europejskiego produktu roku.